Porady i rady smart

Wprowadzenie do technologii SSD: NVMe, SATA, M.2

Technologia NVMe powstała specjalnie z myślą o dyskach SSD

Umożliwia ona komunikację pomiędzy interfejsem urządzenia przechowującego dane (dysku SSD) i procesorem systemu z wykorzystaniem gniazd PCIe, niezależnie od formatu tego urządzenia. Zadania wejścia/wyjścia wykonywane przy wykorzystaniu sterowników NVMe rozpoczynają się szybciej, umożliwiają przenoszenie większej ilości danych i kończą się szybciej niż w przypadku starszych modeli pamięci masowej wykorzystujących starsze sterowniki, takie jak AHCI (Advanced Host Controller Interface) używane w dyskach SSD SATA. Ponieważ format NVMe został zaprojektowany specjalnie dla dysków SSD, staje się on nowym standardem branżowym zarówno w przypadku serwerów w centrach danych, jak i urządzeń klienckich, takich jak laptopy, komputery stacjonarne, a nawet konsole do gier nowej generacji.

Technologia NVMe jest dostępna w wielu wariantach, takich jak gniazdo karty PCIe, M.2 i U.2. Niektóre dyski SSD, które korzystają z gniazd SATA, PCIe i M.2, to dyski typu AHCI a nie NVMe. Natomiast U.2 jest formatem, który korzysta wyłącznie z protokołu NVMe.

Infografika opisuje następujące technologie SSD: NVMe, SATA, PCIe, AHCI, M.2 i U.2
Infografika pomoże zrozumieć formaty SSD, protokoły w nich zastosowane i różnice w wydajności.

Dyski SSD KINGSTON tekst inspirowany

Porady dla każdego kochającego PSY

Bezpłatne porady dotyczące produktów dla właścicieli psów, kupony rabatowe do sklepów internetowych które oferuję akcesoria dla psów. Ciekawostki, informacje porady nowości aktualności i to wszystko bezpłatnie

Wysyłając ten formularz, zgadzasz się na to, że informacje w nim zawarte zostaną przekazane do w celu ich przetwarzanie zgodnie z Warunkami Użytkowania oraz Polityką Prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *